דומיין

בדיקת דומיין פנוי

דומיין (Domain) או בשמו העברי שם מתחם – בדיקת דומיין פנוי מתבצעת דרך אתרי חברות רישום דומיין כמו גו דדי (GoDaddy) ואחרים, אותם חברות מגישות את הבקשה לרישום שם מתחם חדש מגוף הנקרא “רשם הדומיינים”, במידה והדומיין כבר נרכש בעבר תופיע הודעה שהדומיין לא פנוי ואתם מוזמנים לנסות לשם דומיין אחר.

הדומיין שלכם משמש כתובת פיזית של האתר שלכם ממש כמו כתובת של דירה וכמו שחשוב לבדוק שהדירה שאתם עומדים לקנות עומדת בסטנדרטים שלכם גם בכתובת האתר יש מספר בדיקות שמומלץ לבצע. בחירה נכונה של  שם מתחם יכולה להשפיע משמעותית על רמת ההצלחה שלו בהמשך.

איך לבדוק שהדומיין מתאים לקידום אורגני

לשם הדומיין יש השפעה גדולה על הקידום האורגני של האתר שיבנה עליו, ברוב המקרים בוני אתרים מדלגים על הבדיקות החשובות לקידום אורגני ומקשים על האתר להתקדם בגוגל, בחירת דומיין ארוך מידי יכול להקשות על הגולשים לזכור את שם הדומיין או להקליד אותו ולאיית את הדומיין בצורה נכונה.
שם דומיין כמו www.thebestmoviewebsite.co.il  יראה מאוד מסורבל ויגרום להרבה מאוד גולשים פשוט לוותר ולעבור לאתר אחר.

כמו כן יש בדיקות נוספות קצת יותר מתקדמות כאשר רוצים לבצע בדיקת דומיין פנוי בצורה מקצועית ומלאה.

בדיקת קישורים מפנים לדומיין

בדיקת דומיין פנוי תראה לכם שהדומיין פנוי כיום, אך פעמים רבות תופתעו לגלות שבעבר הדומיין דווקא היה תפוס ולפעמים אף פעיל מאוד. במידה ועל כתובת הדומיין שאתם מעוניינים לרכוש היה בנוי אתר סביר להניח שהאתר קיבל כמות מסוימת של קישורים מאתרים חיצוניים שהפנו אליו.

הכלי ahref מאפשר לבדוק את רמת הכוח של הדומיין בסקירה קצרה (למי שרוצה להתעמק התוכנה מאפשרת אופציות רבות) ולתת לכם ציון משוקלל על דירוג הדומיין (DR – Domain Rank) במידה ודירוג הדומיין נמוך אך קיבל הרבה קישורים זה מצב שמעורר חשש, יכול להיות שבעבר הדומיין קיבל הרבה קישורי ספאם, במידה ותקימו על כתובת הדומיין הזה אתר גוגל עדיין תמצא את קישורי הספאם האלו ולא תסכים לקדם את האתר שלכם.

בדיקת היסטוריית דומיין

על מנת לבדוק את היסטוריית הדומיין ניתן להכנס לכלי בשם WayBackMachine הכלי מהווה את הארכיון של האינטרנט, אם תקלידו את כתובת הדומיין (במידה ובעבר היה אתר בכתובת הזו) תוכלו לגלוש באתר הקודם ולקבל מושג על הנישה שבא התעסק וחשוב מכך לוודא שהוא לא היה אתר “רע” כמו אתרי הימורים אתרים למבוגרים וכד’.

במידה והדומיין שומר על הנישה שלו וקיבל קישורים טובים במהלך השנים, שם המתחם ישמור כוח מסוים אשר ייתן לכם בוסט לקידום האורגני ויוכל לעזור לעסק שלכם לצמוח מהר יותר ברשת האינטרנט.

מה קורה שהדומיין תפוס

במידה והדומיין שברצונכם לרכוש תפוס וכבר נרכש בעבר על ידי אדם אחר יש מספר דברים שתוכלו לעשות:

  • לבחור דומיין אחר – לרוב אין צורך לוותר על שם הדומיין ועדיף לנסות להשתמש בהטיות שונות, סימנים שונים, השמטת אותיות ושימוש במספרים לדוגמא דומיין בשם giftforbaby.co.il כנראה יהיה תפוס אבל אם תנסו לרשום את הדומיין בצורה הזו – gift4baby.co.il יכול להיות שהוא יהיה פנוי.
  • לשנות את סיומת הדומיין – במידה וניסיתם לרכוש דומיין בסיומת מסויימת לדוגמא co.il והדומיין כבר נרכש, תוכלו לנסות את כתובת האתר שלכם בסיומת שונה למשל .com או .net או אפילו .org.il. מעבר לכך איגוד האינטרנט הוציא לאוויר העולם אופציות נוספות רבות ולאו דווקא סיומת שפה, כיום ניתן לרכוש דומיין בסיומות .gift .io .co .xyz ועוד רבים רבים אחרים, אז כחו את הזמן ובחרו סיומת שתתאים לנישה שלכם.
  • לפנות לבעל הדומיין – יש לכם דומיין שאתם ממש מעוניינים בו והדומיין כבר נרכש? פנו לבעל הדומיין בבקשה לרכוש ממנו את הדומיין ולהעביר אותו לשמכם, יש לא מעט דומיינים שנרכשו אך לא נבנה עליהם מעולם אתר ובעל הדומיין אף שכח ממנו.

רכישת דומיין

לאחר ביצוע בדיקת דומיין פנוי ואת כל שאר הבדיקות באופן מלא ונכון תוכלו לרכוש את שם הדומיין בראש שקט ולבנות עליו את האתר שלכם, את הרכישה מבצעים אצל חברת רישום דומיינים או חברת אחסון.

רישום הדומיין לאינדוקס בגוגל

על מנת שכתובת הדומיין שלכם תופיע במנועי חיפוש שונים, יש “לרשום” את האתר לכלי מנהלי האתרים.
לגוגל יש כלי מנהל אתרים משלה, קונסולת החיפוש של גוגל המוכרת בשם Google Search Console.
למדריך המלא על כלי מנהל האתרים של גוגל לחצו כאן.

רוצה אתר וורדפרס משלך?

השאיר לנו פרטים ונחזור בהקדם

סגירת תפריט