קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס בגוגל

פלטפורמת ניהול תוכן וורדפרס (WordPress) נחשבת ליעילה ביותר עבור קידום האתר בגוגל, קידום אתרי וורדפרס בגוגל הפך בשנים האחרונות לפשוט אך יחד עם זאת הפך את התחרות להרבה יותר קשה.
במאמר הבא נבין מהי פלטפורמת וורדפרס ולמה אתם חייבים לבנות את האתר שלכם בוורדפרס על מנת לקדם את האתר בגוגל.

מהי וורדפרס

וורדפרס או באנגלית WordPress הינה מערכת ניהול תוכן בעלת קוד פתוח, המערכת החלה כפלטפורמה לבניית בלוגים המאפשרת יצירת פוסטים (Posts), עם השנים וורדפרס התפתחה וכיום היא מאפשרת בניית אתרים בכל הסוגים: אתרי תדמית, אתרי מסחר וחנויות אינטרנטיות (E-Commerce), פורטלים ואפילו מערכות מורכבות. 

זאת על ידי תבניות (Templates) מוכנות או מותאמות אישית, בילדרים (Page Builders) לעיצוב מותאם אישית, שליטה מלאה בקוד האתר באופן מסודר ותוספים שונים שעושים את החיים ליותר קלים.

וורדפרס מושלמת לקידום אורגני בגוגל מכיוון שהיא מאפשרת מבנה נכון ושומרת על קוד נקי  ובר זחילה (Crawlable).

למה כדאי לבחור בוורדפרס לקידום האתר בגוגל

קידום אתרי וורדפרס בגוגל מאפשר לענות (כמעט) על כל פרמטר קידום שגוגל מכתיבה החל ממבנה האתר ויצירת היררכיה ושליטה בקוד האתר ועד שליטה בתגיות האתר ושימוש בתוספים שונים התורמים לקידום אורגני.
בואו נעשה סדר, הנה מספר סיבות למה לבחור בוורדפרס לקידום האתר בגוגל. כך שכיום ניתן לבנות אלמנטים מורכבים באתר בצורה יעילה ומהירה יותר כאשר התפעול הוא נוח וידידותי למשתמש ואין צורך אפילו לדעת את שפת התכנות.

יצירת היררכייה לקידום אתר וורדפרס

וורדפרס מאפשרת ניהול היררכיה באופן מושלם באתר, אחד המרכיבים אולי כי חשובים בקידום אתר אורגני הוא יצירת היררכייה נכונה לאתר וורדפרס טובה לכך מכמה סיבות.

 • יצירת עמודי אב – עמודי אב מאפשרים להגדיר איזה עמודים הם עמודי קטגוריה, תתי קטגוריה וכו’, שימוש בעמודי אב מתבטאת גם בכתובת ה- URL ויצירת נתב היררכי לדומיין שלכם, גם מגדירה את נתיב ההיררכייה בפירורי הלחם וגם מגדירה בצורה טובה יותר לרובוטים של גוגל אילו עמודים בעלי כוח גדול יותר.
 • שימוש בקטגוריות ותגיות – מערכת וורדפרס מאפשרת ליצור קטגוריות ותגיות להגדרת היררכייה בפוסטים באתר, כך תוכלו לשייך פוסט מוסיים לקטגוריה/ות ותגיות.

שימוש בתוספי וורדפרס לקידום האתר

וורדפרס מאפשרת הורדת תוספים בחינם ובתשלום ממש כמו בחנות אפליקציות, תוספים אלה נבנים על ידי מפתחים ועונים על צרכים רבים, בין אם תרצו לבנות אתר חנות עם התממשקות לסליקת אשראי ובין אם תרצו לבצע שיפורי מהירות לאתר שלכם.

על מנת להתקין תוסף חדש כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ במסך וורדפרס באתר שלכם על לשונית תוספים או Plugin במידה ואתם בגרסה האנגלית, ללחוץ על תוסף חדש או Add New ולהקליד בשורת החיפוש את שם התוסף או מילת מפתח הקשורה לו, לדוגמא Redirect.
ישנם מספר רב של תוספי וורדפרס התורמים לקידום האורגני, אך הנה מספר תוספים שכדאי להכיר.

קידום אתרי וורדפרס בגוגל

רוצה שנחזור אלייך?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים

רוצים לקבל הצעת מחיר לקידום אתר?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

תוסף יואסט (Yoast)

תוסף יואסט הוא תוסף ייעודי לקידום אורגני לאתרי וורדפרס, הוא מעניק גישה נוחה ועריכה על פעולות קידום גלובליות של האתר כמו גם פעולות על כל עמוד באתר בנפרד.
פעולות גלובליות – לאחר התקנת תוסף yoast תופיע לכם לשונית “SEO” בסרגל הצד במסך הוורדפרס שלכם לחיצה על הלשונית תוביל אתכם אל ההגדרות הקידום הגלובליות של האתר.

תחת לשונית SEO תופיע לכם קטגוריה בשם תצוגת חיפוש שם תוכלו למצוא מספר הגדרות שמומלץ לבצע לטובת ה- SEO הכללי של האתר: 

 • לשונית כללי – בלשונית זו תוכלו להגדיר האם אתם ארגון או אדם פרטי, שם החברה או האתר שלכם, ולוגו במידה וקיים.
 • סוג התוכן  – יוביל אתכם לעמוד תצוגה כללי במנועי החיפוש לפוסטים, עמודים ותבניות שונות, שם תוכלו להגדיר האם תרצו להציג את דפי התוכן הללו ולהגדיר מבנה כללי לתגיות המטה שלהם. 
 • לשונית מדיה – כאן תוכלו לבחור הגדרות כלליות על תצוגת המדיה שלכם, מומלץ לסמן “כן” על מנת למנוע יצירת עמודים לא רלוונטיים וחסרי תוכן כמו עמוד המציג בתבנית גלובלית את התמונה בלבד.
 • לשונית טקסונומיות – כאן תוכלו להגדיר תצוגת חיפוש לקטגוריות, תגיות, פורמטים טקסונומיות נוספות ולהגדיר את נתיב ה- Url הגלובלי של אותם טקסונומיות.
 • לשונית ארכיונים – כאן תוכלו לקבוע האם להציג עמודי ארכיון באתר שלכם, מומלץ לבטל את התצוגה שלהם על מנת למנוע כפילויות באתר.
 • לשונית פירורי לחם – כאן תוכלו לקבוע את הגדרות פירורי לחם באתר, תוכלו לקבוע על פי איזה סוג תוכן ליצור את נתיב פירורי הלחם, טקסט כותרת של עמוד הבית בפירורי הלחם ותצוגת פירורי הלחם בארכיונים, במידה וקיים.

תוסף יוסט גם מאפשרת התאמת עמודים ל- SEO באופן פרטני ואף נותנת לכל ציון לכל עמוד, פוסט טקסונומיות (ניתן לראות בעמוד במסך הראשי של עמודים, פוסטים והטקסונומיות) בצורת רמזור, כאשר אדום משמע ציון “גרוע” צהוב “יש מה לשפר” ירוק “מצויין”, משלב זה אציין כי אין מה להתרגש מהציונים אבל הם נותנים מבט כללי על מה ניתן לשפר.

בעמוד העריכה בעמוד או בפוסט ספציפי תוכלו לגלול מטה אל עמודת תוסף Yoast SEO תוכלו לראות תצוגה מקדימה של תצוגת האתר בגוגל. לחיצה על התצוגה תפתח לכם אפשרויות עריכה, תוכלו לערוך את תגית הכותרת (Title) ותגית תיאור (Description) ואת תצוגת ה- “סלאג” (נתיב ה- URL בתצוגת גוגל), במידה ודף מקודם ממוקד למילת מפתח מסויימת, תוכלו להוסיף את הביטוי המקודם בשדה הרלוונטי הממוקם מעל התצוגה המקדימה.

לאחר עריכת הכותרת והתיאור והזנת ביטוי לקידום תבחינו בלשונית “ניתוח SEO” עיגול בצבע מסוים המציין את ציון ה- SEO של אותו עמוד ביחס לביטוי המפתח שהגדרתם, לחיצה על הלשונית תפתח לכם הצעות לשיפור ה- SEO בדף.

לחיצה על לשונית מתקדם תאפשר לכם לבחור אם תרצו שגוגל ושאר מנועי החיפוש ייסרקו את הדף (עמודים כמו דף תודה אזור  אישי וכד’), האם לאפשר לרובוטים של גוגל לעקוב אחר הקישורים היוצאים בדף (קישורי Follow/ NoFollow), לבחור את כותרת התצוגה של העמוד בפירורי הלחם והגדרת כתובת קנוניקל ייחודית לעמוד.

יש עוד מספר דברים שיואסט יודעת לעשות כמו יצירת מפת אתר XML דינאמית, שליטה ישירה על קובץ robots.txt ועוד הרבה אחרים.

תוספי קאש cache

יש מספר תוספי קאש מומלצים שוורדפרס מאפשרת לקידום האתר אורגנית בגוגל, לתוספי הקאש יש מספר יתרונות אך המהות העיקרית שלהם היא שיפור מהירות האתר, כל תוסף קאש מרכז מספר הגדרות ייחודיות לו, אך יש מספר הגדרות לשיפור מהירות טעינת האתר החוזרות בכל תוסף:

 • כיווץ ודחיסת קבצי CSS – חיבור מספר קבצי CSS לקובץ אחד מרוכז.
 • כיווץ ודחיסת קבצי JS – חיבור מספר קבצי JS לקובץ אחד מרוכז.
 • שמירת מטמון – הגדרה זאת מאפשרת לשמור על גבי הוורדפרס את עריכת הדף (במקום על השרת), כך שבכל פעם שגולש מגיע לאותו עמוד, וורדפרס תציג לו את קובץ המטמון האחרון ששמרה, זה מעט טכני אבל תסתכלו על זה ככה, במקום שהדף יעבור 2 שלבים עד שיוצג לגולש הוא עובר רק שלב 1.
 • מחיקת מטמון – עם הזמן נשמרות במטמון כל מיני גרסאות שונות, אופציה זאת מוחקת את כל ההיסטוריות הלא רלוונטיות ומשאירה רק את הגרסה האחרונה, על מנת לפשט, תחשבו שיש לכם אזור של “מאמרים דומים” התוכן שם מתחלף מספר פעמים, אין צורך בשמירת כל הגרסאות לכן יש לנקות את המטמון הישן ולשמור רק את העדכני ביותר, יש לציין אופציה זו לא פוגע בגרסאות עריכת העמוד. מומלץ לנקות זכרון מטמון אחת לכמה ימים.

דבר קטן שחשוב לזכור, אסור להתקין 2 תוספי קאש שונים על גבי הוורדפרס, על כל אתר ניתן להתקין תוסף קאש אחד בלבד אחרת התוספים התנגשו ויגרמו לבעיות ועיצוביות ו”שבירת האתר”.

קידום אתרי וורדפרס היא הדרך הטובה ביותר להופיע בגוגל

קידום אתר וורדפרס ישפיע באופן ניכר על תוצאות הקידום האורגני שלכם עם הזמן, רוב האתרים שנמצאים היום בראש התוצאות האורגניות בגוגל מובנים על מערכת ניהול תוכן וורדפרס ועל מנת שיהיה לכם סיכוי לעבור את המתחרים שלכם ולהשאיר להם אבק ההמלצה תמיד תהייה בניית אתר במערכת וורדפרס.

תוספי וורדפרס לקידום אתרים בגוגל

רוצה שנחזור אלייך?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים

רוצים לקבל הצעת מחיר לקידום אתר?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

סגירת תפריט